AJ – náměty a doporučení

1 student

Níže zasílám zajímavé odkazy na procvičování anglického jazyka. Najdete zde stránky na procvičování různých oblastí – poslechu, psaní, čtení, gramatiky, apod.

Náměty, rady a doporučení pro zlepšení AJ:

Čtení a porozumění textu

https://english-e-reader.net/

Obrovská zásoba zjednodušených knih online, neuvěřitelný výběr žánrů (a úrovní).

Nejlepší a největší vydavatelé zjednodušené četby :

Penguin Readers:

https://www.penguin-readers.cz/readers

Oxford Bookworms:

https://elt.oup.com/cat/subjects/graded_reading/

Macmillan Guided Readers:

http://www.macmillanreaders.com/

Poslech

http://www.esl-lab.com

Úžasné stránky s obrovským množstvím poslechů. Je to zcela zdarma, můžete si vybrat úroveň obtížnosti a také zde najdete množství cvičení a kvízů ke všem nahrávkám!

Daily ESL http://www.dailyesl.com

Stránky s množstvím poslechů a doprovodných textů rozdělených do kategorií dle toho, na jakou věc vás „připravují“ (např. at the airport, at work atd.)

Lyrics Training http://lyricstraining.com

Skvělá stránka, kde můžete procvičovat poslech pomocí svých oblíbených písní (výběr je opravdu nepřeberný). Stačí si zvolit píseň a jednu ze čtyř obtížností. Dle vybrané úrovně doplňujete větší či menší počet slov z texu písně. Úžasná stránka pro all music lovers!

British Council Listen and Watch

http://learnenglish.britishcouncil.org/en/listen-and-watch

BroňaCast https://brona.cz/podcast/

Chcete oprášit svou angličtinu a vylepšit ji, ale těžko se vám hledá čas? Přesně pro vás je tu BroňaCast! Pravidelná porce angličtiny for your ears.

Peppa Pig https://youtu.be/MpDmtJoYNuw

Prasátko Peppina je prostě moje hrdinka! Je úžasná, je roztomilá, krásně vyslovuje, krásně chrochtá a vůbec je celá báječná. Příběhy jsou krátké, jasné, veselé, slova se často opakují a je dost času vše vstřebat.

English Singsing https://www.youtube.com/channel/UCGwA4GjY4nGMIYvaJiA0EGA

Čeká vás tam mimo jiné spousta videí, s krásně čitelnými titulky, jednoduchou angličtinou a příběhy pro děti

PSANÍ

My language Exchange

http://www.mylanguageexchange.com/Pen-pals/Language/English.asp

Stránka, kde si můžete najít svého „pen friend“ či „mouse friend“ a začít si psát.

Conversation Exchange http://www.conversationexchange.com

Stejná stránka, jako u speaking, stačí dát dole vlevo „Corespondence“ a najít si vhodného „penpal“.

PenPal World

http://www.penpalworld.com

Stránka, kde můžete najít téměř dva miliony lidí, kteří mají chuť si s někým psát, stačí se zaregistrovat, vybrat si a začít!

MLUVENÍ

Hravá angličtina pro celou rodinu

https://www.seduo.cz/hrava-anglictina-pro-celou-rodinu

V tomto online kurzu (zdarma) vás naučím několik ze svých nejoblíbenějších her, které můžete hrát doma celá rodina.

SLOVNÍ ZÁSOBA

www.funeasylearn.com

Pokud jste začátečník, máte rádi výuku slovíček s českým překladem a líbí se vám obrázky, tak tohle může být aplikace právě pro vás. V aplikaci se na vás totiž zdarma těší 1 000 základních anglických slovíček.

Duolingo

http://duolingo.com

Duolingo je dle mého jednoznačně nejlepší aplikace/program zdarma k učení nejen anglických slovíček. Jak to celé funguje? Nejdříve si stáhnete aplikaci Duolingo do vašeho smartphonu či tabletu, případně je možné používat ji i přímo z Vašeho prohlížeče. Zaregistrujete se, vyberete si jazyk, který chcete studovat, nastavíte si, jak moc intenzivně chcete studovat a pokud nejste úplný začátečník, tak si uděláte rozřazovací test. Dále už studujete každý den. Pokud náhodou zapomenete sovíčka,Váš nový osobní jazykový trenér, vám napíše, že vás postrádá a že jazyky se musí cvičit pravidelně. Postupně se vám otvírají jednotlivá témata (například Shopping, či Travelling) a vy se krok za krokem učíte. Co je na Duolingo úžasné, je to, že nejdříve si propojíte jednotlivá slovíčka s obrázky. Program také všechna slova vysloví, a tedy hned víte, jaká je správná výslovnost. Pak překládáte jednoduché věty s procvičovanými slovíčky. Z angličtiny do češtiny, z češtiny do angličtiny, také máte za úkol zapsat věty či slovíčka dle poslechu, dokonce i vy máte za úkol mluvit do aplikace a ta vyhodnocuje váš hlas. Vše je velmi krásně graficky provedené a strukturované. Kdybych vám měl doporučit jednu jedinou věc, kterou z celého tohoto seznamu určitě vyzkoušet, bylo by to určitě Duolingo!

Quizlet

https://quizlet.com

Quizlet je aplikace (program), která vám umožní vytvářet si seznamy slovíček či frází a hlavně se je pak efektivně učit a zkoušet. Případně také můžete použít některé z opravdu mnoha seznamů, které vytvořili ostatní. Na výběr máte z velkého množství zkoušení a učení se. Super je to, že si aplikace pamatuje, co jste se kdy učili a jak vám to šlo a dle toho vám slovíčka „dávkuje“.

2 000 nejpoužívanějších slov v angličtině

http://www.talkenglish.com/vocabulary/top-2000-vocabulary.aspx

Zajímá vás, kterých 2 000 slov je v angličtině nejpoužívanějších a která jsou ta vůbec nejpoužívanější z nich? Pak se podívejte na následující seznam!

76 nejčastěji zaměňovaných slov v angličtině – Broňův video kurz

https://www.seduo.cz/76-nejcasteji-zamenovanych-slov-v-anglictine V tomto kurzu (zdarma) se společně podíváme na zoubek mnohým z nejčastěji zaměňovaných slov v angličtině, vysvětlíme si jaký je mezi nimi rozdíl, uvedeme si názorné příklady a všechno si to také hezky procvičíme.

ABCYA

http://www.abcya.com

ABCYA je úžasná hravá a interaktivní stránka vytvořená pro děti, kde si můžete hravě procvičovat nejen slovíčka.

Lingokids

www.lingokids.com

Super je, že si můžete vše nejdříve vyzkoušet v „parents section“, než budete jednotlivé hry a aktivity zkoušet s dětmi. Je zde na výběr (i v omezené verzi zdarma) velká spousta her a aktivit – například si můžete zahrát pexeso, umývat se v koupelně, psát písmenka či si zpívat. Celkově jsou aktivity spíše vhodné pro opravdu malé děti. Autoři (Oxford University Press) uvádí věk 2–8 let.

VÝSLOVNOST

BBC Learning English – The Sounds of English

http://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/pronunciation

Naprosto skvělá stránka s 45 báječnými videi, které vás postupně seznámí se všemi zvuky, která angličtina má, se symboly, které je reprezentují a také s tím, jak je správně vyslovit. Velmi užitečné je také to, že vidíte zblízka záběr na ústa vyslovující dané slovo ze dvou různých úhlů.

Help For English http://www.helpforenglish.cz/vyslovnost

Dle mého názoru jednoznačně nejlepší české stránky věnující se angličtině mají i sekci věnovanou výslovnosti. Vše je zde přehledně a česky vysvětleno, rozděleno dle úrovní a také je zde spousta příkladů. Vřele doporučuji.

GRAMATIKA

Help for English

http://www.helpforenglish.cz/gramatika

Web Help for English má velmi hezky zpracovanou (jako ostatně vždy) sekci věnující se právě gramatice. Najdete toho zde opravdu hodně. Vše je přehledně rozděleno a jasně vysvětleno. Neznám lepší místo, kde hledat věci týkající se anglické gramatiky v češtině.

Učební plán je prázdný

Lektor

Původně jsem vystudovala BIVŠ v Praze a pracovala několik v let v ekonomické sféře. Po příchodu
vlastních děti jsem si však začala uvědomovat touhu svůj profesní život změnit a z toho důvodu jsem si
doplnila potřebná studia pro výuku anglického jazyka.
Řídím se heslem: „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“
U děti chci podporovat jejich individualitu, přirozenost, otevřenost, motivaci k učení se nových věcí a
vzájemný respekt.
Volný čas nejraději trávím se svoji rodinou, na kole, běháním po lese nebo na hodinách jógy.

Zdarma