Chci k vám chodit

Jsme škola, kde se neznámkuje, kde nezvoní, kde se budeš cítit volně a svobodně. Ale musíš pracovat na svém vzdělávání společně s vyučujícími a plnit úkoly, které během týdne provádíš. Prostě si musíš dobře rozmyslet, jak na to, abys svoji práci zvládl. Jsi tvůrcem vlastní cesty poznáváním a jak budeš prospívat si určuješ z velké části vlastně sám. Prostě to záleží na tobě. Neboj, když si nebudeš s něčím vědět rady a buseš mít snahu, tak tě v tom nenecháme. Pomůže ti starší spolužačka nebo spolužák nebo vyučující či asistent. Tak jdeš s námi do toho?

Pokud chcete jít naší cestou s námi, přečtěte si pozorně následující informace a zamyslete se nad následujícími výroky

  • Co je dobré pro mě, nemusí být dobré pro toho druhého, zvláště pro mé dítě.
  • Ve jménu lásky dítěti posluhujeme, místo abychom mu ukázali, jak na to.
  • Ve jménu lásky dítě zbytečně ochraňujeme, místo abychom mu důvěřovali.
  • Ve jménu lásky dítěti nedovolíme „prožívat“ pomocí příčiny a následku. Jedině tak lze získat zkušenost, kzterá je nesdělitelná.
  • Ve jménu lásky poučujeme, nařizujeme, zakazujeme, místo abychom trpělivě vyčkali, až nás dítě o pomoc požádá.

Láska spočívá v přijetí. Přijímejme tedy dítě takové, jaké skutečně je, s jeho prohrami i chybami.

Buďme jim nápomocni, když nás k pomoci vyzvou.

Kontakty pro domluvení schůzky: 606 170 078, info@podhurou.cz

 

Domškoláci

Pokud k nám chcete docházet jen jednou za čas, jste z velké dálky, nemůžete se k nám dopravovat každý den nebo chcete prostě nad vlastními badatelskými úkoly pracovat doma a pak se s nimi u nás zastavit, můžete se stát našimi „domškoláky“. Členové (pedagogové /průvodci) našeho sboru a jejich asistenti vám zadají badatelské úkoly, se kterými se pak v domluvený termín za nimi stavíte. Pokud chcete naši školu navštívit i jindy, jste vítáni na palubě „Pod Hůrou“.